Zabiegi - pielęgnacja twarzy

ultra.jpg, 13kB

Ultradźwięki

Ultradźwięki o mocy do 1 Mhz z delikatnymi wibracjami łagodnie, ale głęboko masuje skórę, w ten sposób poprawiając metabolizm, regenerując komórki, usuwając szkodliwe produkty przemiany materii i poprawiając wchłanianie substancji odżywczych przez skórę.


W kosmetyce twarzy, ultradźwięki mają szerokie zastosowanie, m. in.

Usuwanie zmarszczek

O pięknie kobiety w dużej mierze decyduje brak zmarszczek. Dlatego zdrowa skóra, to skóra napięta i elastyczna. Gdy włókna elastyny zawarte w skórze zaczynają się starzeć, skóra traci swoją elastyczność i napięcie, pojawiają się głębokie zmarszczki, widocznie odznaczające się w okolicy czoła i wokół policzków. Ze względu na spowolniony metabolizm tkanek skóry, skeratynizowane komórki utrzymują się w naskórku uniemożliwiając skuteczną wymianę substancji, która warunkuje tworzenie się nowych komórek - to z kolei powoduje szorstkość skóry i niewielkie zmarszczki. W takich przypadkach urządzenie pomoże skutecznie zredukować istniejące zmarszczki i przywróci twarzy świeży wygląd. Efekty są oszałamiające.

Usuwanie plam pigmentacyjnych

W młodości mało kto martwi się szkodliwym działaniem promieni słonecznych na skórę. Jednak wraz z upływem czasu na skórze będą pojawiały się coraz bardziej widoczne plamy pigmentacyjne. Zastosowanie piętnastominutowego masażu pozwala je znacznie rozjaśnić. Jeśli plamy są niewielkie, efekty będą widoczne w krótkim czasie. Fale ultradźwiękowe skutecznie niszczą melaninę. Fale ultradźwiękowe rozjaśniają plamy pigmentacyjne delikatnie wybielając skórę. Badania pokazały, że dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych melanina jest transportowana przez naczynia krwionośne i limfatyczne do nerek, a następnie z moczem wydalana z organizmu.

Usuwanie trądziku

Sebum wydzielane jest przez gruczoły łojowe zlokalizowane w dolnej części mieszków włosowych. Łój miesza się z potem wydzielanym przez gruczoły potowe tworząc ochronną powłokę na powierzchni skóry. Podczas okresu dojrzewania często występują zaburzenia równowagi hormonalnej, w rezultacie czego gruczoły łojowe zaczynają wydzielać nadmierną ilość sebum. Nadmiar wydzieliny powoduje zablokowanie ujścia mieszków włosowych, do których dostają się bakterie. Jest to przyczyną stanów zapalnych i trądziku.

Ultradźwięków nie należy stosować w przypadku:

  • Ciąży
  • Miesiączki z krwawieniem macicznym
  • Wolnego gojenie się rany pooperacyjnej
  • Ciężkiej choroby
  • Do 30 minut po posiłku
  • Nieprawidłowego ciśnienia krwi
  • Guza złośliwego, choroby serca, okresu rekonwalescencji

Pracujemy na markach:

GABINET KOSMETYCZNY ul. Malmeda 9 15-440 Białystok tel. 85 743 64 67
kom. 735 812 540
pn.-pt.
09.00 - 21.00
sobota
10.00 - 14.00
Przedstawiciel firmy Babor